Život za stěnou naivního nadšení

Dívka procházející temnou ulicí za poblikávání pouliční lampy, zahrabaná ve vlastních myšlenkách, nevnímající svět. Scéna jako vystřižená z hororu. Avšak ji netrápilo nic, co by mohlo ohrozit její fyzické zdraví. Její myšlenky, myšlenky a pocity zmatenější než-li cokoli na světě zaměstnávalo veškerou její pozornost.
Plačící nebe jí dávalo příklad jak se aspoň na malou chvíli poddat veškerému zmatku a na pár minut neslyšet nic jiného než jen tlukot vlastního srdce. Pláč ale nepřicházel. Jediný pocit, co se jí držel jako klíště byla chuť křičet. Do hrdla se jí drala slova, která už tak dlouho chtěla říci. Vždy ale selhala. Její odvaha se vypařila jako pára nad hrncem, její hlasivky ztratily sílu a veškerou energii bojovat.
Její hlasité nádechy narušovaly ticho na liduprázdné ulici a přispívaly k ruchu vířící jejím tělem.
V myšlenkách ji vyvstávaly vzpomínky, jednotlivé události, nutící její srdce tlouct rychleji a hlasitěji než by si mohl kdokoli myslet. Bolestivé uvědomění ji ale přinášela myšlenky, že všechny ty chvíle, momenty, které donutily její srdce bít jako splašené, které ji vykouzlily úsměv na tváři a zaplavily její tělo hřejivým pocitem jsou jen iluze. S bolestí pohlcující její tělo si plně začínala uvědomovat, jak moc je naivní, když si všechny ty chvíle řadí do zásuvky s nálepkou “speciální”.
Stačilo jen pár minut, aby se tyto pochyby dostaly do všech koutů její mysli. Byla si ale jistá tím, že vymazat je zabere víc, než jen pár minut …

 

 

 

A pak si uvědomím, že jsem se vrátila o pár měsíců zpět a nemám chuť napsat už ani jednu další řádku o falešném úsměvu a štěstí  všech těch imaginárních lidí . Že nemám chuť napsat dlouhý článek – který se nikomu nechce číst –  plný optimismu s nadějí, že někoho nakopne k úsměvu. Někdy to je jen jako terapie. Sednou, psát a nemyslet …  

5/5 - (5 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka