We can be forever child, be happy and have fun

Přes šedé džíny jsem cítila chlad plastového sedátka houpačky. Pomalu jsem se začala kolíbat zepředu dozadu. Nohama jsem se už nedotýkala země. Měla jsem je natažené před sebou a nechávala je narážet do poryvů větru. Za chvíli mi začal vítr cuchat vlasy. Jedním rychlým pohybem hlavy jsem je odhodila z čela a tváří. Stačilo pár sekund a vlasy zaujaly své původní místo. Zabraňovaly mým očím kochat se světem, který se před mimi rozmázával a tvořil abstraktní obrazy. Vzdala jsem boj, který jsem nemohla vyhrát a zavřela oči. Jakmile jsem to udělala mé myšlenky mě zavedly pár let zpět na opačný konec města. Tehdy jsem cítila stejný chlad pronikající kalhotami. Chlad však sálal z dřevěné desky a kovových řetězů studících mě na mých drobných dlaních. Vlasy jsem tehdy měla delší avšak spletené do úhledných copů.
Na zádech jsem ucítila dotek. Patřil jí. Její vrásčité dlaně s lehkostí narážely do mých zad a já jsem plantala nohama ve vzduchu.
„Ještě dvakrát babičko!“ z mého hrdla se dral dětský hlas.
„Ty se ale vůbec nesnažíš. Musíš houpat nohama tak, aby ses dokázala houpat sama.“ Její hlas byl naplněn láskou i přes námahu, kterou musela pokaždé vykonávat.
Dětské hřiště bylo zaplaveno smíchem. Dětským upřímným smíchem. Bez přetvářek. A mé tváře zdobil široký úsměv.
Až, když jsem otevřela oči, uvědomila jsem si, že i přes všechna léta, která uběhla, pohrával si s mými rty úsměv. Ten opravdový. Upřímný a plný radosti. I přes všechno, co mě v životě potkalo, ať už to, že ona už tady pro mě není, až po všechny strachy, které mě svírají při myšlenkách na budoucnost či cokoli jiného, jsem stále dítě. Dítě, které je v každém znás. To vnitřní dítě, které vychází napovrch, když zahodíme obavy a starosti každodenního života a žijeme naplno a užíváme si drobností, které náš život tvoří tolik krásným …

 

 

Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka
Dollie napsal:

tak to je :) občas si neprajem nič viac ako byť opäť to dievčatko ktoré nemuselo nič riešiť ..