vývojové období budoucnosti.

Na chvíli jsem si myslela, že tohle by mohla být ta cesta – ta správná cesta, že to bude skvělé. Žurnalistika v Olomouci. Byl to nápad nadhozený v opilosti, ale protože byl od něj, bylo to jako dobře mířený šíp do srdce.
Ale když sedím na zápisy z matiky a snažím se pochopit aspoň desetinu, jímá se mě hrůza při pomyšlení, že tohle budu dělat ještě 3 další roky.

A stejně jako na začátku tohohle kolotoče – jinak taky nazývaného střední škola – bych sedla na letadlo a letěla pryč. Na chvíli od lidí, ne od všech, jen od těch co znám, protože čím víc se ztrácím sama v sobě, tím víc dělám bordel v životech ostatních, nebo dovoluju jim aby ten stejný svinčík udělali v tom mém.

Stačil by mi kufr oblečení, notebook, foťák a mobil se zbrusu novou SIM kartou.
Na chvíli zapomenou na svět tady doma.
Párkrát se ztratit v rušných uličkách, zatoulat se od míst, které turisté normálně nenavštěvují, opít se v klubu, vyřvat si hlasivky na koncertě, zapomenout na modrý virtuální svět, dopsat příběh o holce, která se nebojí života na rozdíl od některých.

“Můžeš utéct z místa, kterého máš po krk, ale vždycky si potáhneš sebou samu sebe, nehleďně na to jestli je to přes hranice nebo oceán.” 

Pár let zpátky, jsem si taky myslela, že chci utéct od lidí kolem, ve skutečnosti jsem chtěla utéct sama od sebe. Tentokrát ale ne. Tentokrát chci utéct sama se sebou.
Vím, že já jsem ten problém a před problémy se předci neutíká, problémům se čelí a hledá se jejich řešení, a tohle je to moje …

Plán:

  • udělat maturitu
  • užít si to nejlepší léto (konečně nesedět jenom doma a neužírat se, že nemám s kým bych někam šla)
  • v září odletět do Anglie – tak na 2-3 měsíce – psát, psát, psát …
  • vrátit se domů a obejmout všechny, ty kteří mi tolik budou chybět a po těch 2 měsících budu vědět, že za to stojí
  • jít na stužkovací ples svých kamarádů
  • nasednou opět do letadla a prožít vánoce a Silvestra v Paříži nebo New Yorku (nebo oboje)
  • nerozbrečet se na Nový rok smutkem ale štěstím
  • začít novou šílenou a ještě šílenější jízdu

Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka