V papírových vazbách.

Pevně jsem k sobě stiskla víčka a z řas se mi tak svezly kapky slané vody. Prsty jsem přejela po tenkém papíře stránky a zavřela knihu. Prsty jsem objala měkkou papírovou vazbu knihy a otevřela oči. S údivem jsem se rozhlédla pokoji. Všechno vypadalo stejně a na druhou stranu tolik jinak. Stejně jako vždy, když mě hrdinové uzavřeni v papírových vazbách nechali nahlédnout do svého života, vždy poté jsem byla omámena jejich příběhem, jejich myšlenkami stejně jako naše čichové smysly omamují vůně v parfumérii.
Za stálého bubnování prsty na obal knihy jsem se vymotala z teplé peřiny a přešla pokoj. S úsměvem jsem pohlédla na knihu v mých rukou a potom na volné místo v poličce, volné místo čekající jen na ni.
Po 2 hodinách vytrvalého pláče propleteného občasnými slabými vzlyky tlumenými cípy peřiny objímající mé tělo ztuhlé chladem, by měl člověk cítit vyčerpání. Mé tělo ale nevykazovalo vyčerpání ani co by se za nehet vešlo. V žilách jsem cítila zvláštní směsici radosti a adrenalinu.
Pohlédla jsem na všechny ty knihy. Mnohé z nich přečtené, mnohé z nich ale také ne. V tu chvíli jsem nedokázala pochopit proč jsem přestala číst. Proč jsem přestala podléhat příběhům uzavřených ve vazbách knih. Můj pohled padl na notebook ležící po mé pravici na pracovním stole.  Nebyl to internet, který by mi upíral potěšení z knih. Jediný, kdo si uždiboval můj čas byly postavy, které samovolně vznikaly pod mými prsty.
Všechno to do sebe krásně zapadlo. To potěšení, které jsem kdysi nacházela v knihách psaných jinými spisovateli, ten útěk před realitou poskytující mi jejich příběhy a postavy teď nahradily mé vlastní …

5/5 - (3 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..