Tanec v dešti.

Život není o dnech prosezených pozorováním deště za oknem. Život je o tanci jež vytváříme s kapkami deště zaplétajících se do našich vlasů.

 

Z temného nočního nebe se začaly snášet kapky deště.
Dívčin hlas naplnil prázdnou ulici. „Prší!“ Zastavila se. Chlapec vedle ní mohl jen hádat jaký bude její další krok. Dívka roztáhla ruce a zaklonila hlavu k nebi z něhož se snášely kapky vody. Chlapcovy oči pečlivě skenovali každý kousek její tváře na jejíž zářil úsměv. Dešťové kapky se zachytávaly na jejích uhlových řasách a klouzaly po jejích tvářích. Vypadala jako anděl.
„Víš, vždycky jsem chtěla dostat polibek v dešti. Takový ten jako vystřižený z romantického filmu.“ Už to nebyl jen úsměv, co zdobilo její tvář, byl to srdečný smích otřásající jejím tělem. Když otevřela oči podívala se na svého kamaráda. Po jeho tvářích stékala dešťová voda a lepila mu vlasy k čelu.
„Smím prosit madam?“ Na jeho tváři vyvstal úsměv, jaký u něj dívka ještě neviděla.
„Ale jistě.“ Dívka udělala krok vpřed a vložila svou dlaň do té jeho.
Z chlapcových rtů se na prázdnou ulici draly slova písničky. Jeho hlas byl podbarven pobavením a mezi slovy se dusil smíchem stejně jako dívka jež se nechávala vést jeho pohyby a nechávala se točit v otočkách jako baletka.
Jejich smích utichl jakmile si chlapec přitáhl dívku k sobě. Zdálo se jako by všechno kolem utichlo, jako zpomalená scéna ve filmu. Jejich rty se pomalu dotkly. Na jeho rtech spočívaly dešťové kapky stejně jako na jejích. Chlad vkrádající se dívce pod oblečení nahradilo teplo, které se jí rozlévalo po celém těle a dešťové kapky proplétající se jejími vlasy byly vytěsněny jeho prsty, které pročesávaly její mokré kudrlinky.

 

5/5 - (3 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka
onepatas napsal:

Hned jsem si rozpomněl na ten den, kdy sám jsem něco podobného zažil… Polibek v dešti je něco úžasného, něco nezapomenutelného… Díky za připomenutí těch krásných chvil ;)

I v dešti se můžeme milovat. Při čtení mi ten příběh běžel nejen před očima jako film, ale mrazilo mě po celém těle.

Nádherné. Napsat o jednom okamžiku tolik krásných vět …. Při čtení se snad každý musí ponořit do děje a atmosféry:-))