superman bez pláště.

„A do jakého článku?“
„O supermanovi.“ 
„Jsi snad Lois Laneová, aby jsi o něm psala?“
„Ne, ten můj nemá plášť, ani neumí létat. Není super a v podstatě ani man, protože je pořád jenom kluk.“ 

Nebyla to jeho výška, která mě ohromila, tou se řadí do průmětu, nebylo to ani jeho medvědí objetí, ve kterém se vždycky cítím v bezpečí. Jeho čokoládové oči schované pod hustými řasami okouzlily sice už nemálo dívek a stejně tak jeho úsměv, ale to taky není to čím si mě získal a stal se pro mě hrdinou.

Dlouhou dobu jsem ho viděla jako odvážného, neřešíc názory ostatních, ničeho se nebojícího Supermana zatímco ostatní
Supermana viděli jen na jeho tričku.
Oslovil mě jeho přístup k životu, který mi vtloukal kdykoli kdy jsme se dostali k hlubším tématům jež jen jak se má jeho přítelkyně, nebo jak bylo o prázdninách. To jak říkal, že důležité je žít teď a nestrachovat se budoucností. Byla to rada, kterou se on sám řídí s radostí, udělá co zrovna v tu chvíli chce, bez výčitek a užívá si každou minutu života.
Je bezstarostný a někdo by možná řekl až flegmatický, on si ale svou bezstarostnost umí užívat a nenechává si protéct život mezi prsty.
Proč zrovna tímto přístupem si u mě vysloužil titul hrdiny? Nikdy jsem taková jako on nedokázala být a jedna část mě moc chtěla. Odjakživa se věcmi moc stresuju. Nechávám se pohltit návaly paniky a stresu, jen málokdy si dokážu užít přítomnost bez přemýšlení co bude dál, bez strachování se o budoucnost. Proto ho obdivuji za jeho vlastnosti a přístup k životu.

 

Moc ráda bych tady dala fotku, kde ten plášť opravdu má.
Jenže to by zkazilo celou tu záhadu anonymní tváře a kouzlo představivosti. 
A jsem si jistá, že kázdému se při pojmu superhrdina vybaví jiná tvář,
takže obrázek toho mého „supermana“ je vcelku úplně nepodstatný. 

Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka