Srdce z ledu

Jsem unavená. Bolí mě celé tělo, ale má mysl nedokáže vypnout, přepnout na tichý režim. Být mé oči průhledné jako ze skla, všechny ty obrázky nazývané také jako vzpomínky by byly jen rozmazané šmouhy, jako fotografie točící se v tornádu. Jen směsice barev.
A co teprv všechny ty pocity. Nešikovnost s jakou se snaží sdělit mi podrobné informace o nich samotných mi motá hlavu a vytváří v ní všude přítomný zmatek a nepořádek jako na skládce. A vlastně ano, přesně tam bych všechny ty pocity uvítala. Zabalit do igelitového sáčku a vyhodit.
Podobné řešení – jen s menším obsahem špíny – bych měla i pro své srdce posílající všechny ty pocity do mé hlavy. Jednoduše vyměnit. Vytesat srdce z ledu a zasadit do zpět do mé hrudi.
Pak by to bylo všechno jednodušší. Srdce z ledu. Mysl ušetřena nesmyslných pocitů vůči lidem, kteří o ně nestojí. Duše ušetřená ran a zklamání. Jen ledová kra tam, kde se normálně nachází bijící srdce.

4.7/5 - (4 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

2 Comments:

  1. Úúúúúžasné ….

  2. celkom vystihuješ moje pocity, tiež som unavená zo všetkeho a jedine čo je ešte stale neunavené sú moje myšlienky .. tiež by som ich najradšej odhodila niekam preč, možno ani nie tak na stálo , možno len na chvíľku nech si od nich môžem konečne po takom čase vydýchnuť a vypnúť .. och a to srdce z ľadu, to by som si tiež občas priala mať

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..