sociální sítě, děti s mobily, a kýbly sraček ve škole.

V dnešní době, kdy snad neexistuje člověk, který by neměl účet na žádné internetové stránce, už snad ani neexistuje (ano i moje babička ho má!!!) je vtipné číst příspěvky lidí na Facebooku, že sociální sítě jsou hnus.

Doba se razantně posunula dopředu a je zhola dementní očekávat, že děti/mládež budou stejné jako za dob našich babiček. Je jen málo náctiletých, kteří vidí i něco jiného, než jen displej svého Smartphonu. Že je to hnus? To ano. Proč je to ale hnus? Protože náš školský systém (stejně jako naše babičky) říkají, že mobil / internet / sociální sítě jsou záhuba. Dovolím si jejich výrok poupravit a převést na své myšlenkové vlny.

Pokud učitelé budou studentům mobily a připojení k internetu zakazovat, je to špatně. Všechna ta technika a vymoženosti prostě jenom tak nezmizí, nevrátíme se hromadně na statky a k barterovému obchodu, chovu krav a kydání hnoje místo surfování po internetu. V dnešní době prodejem hýbou sociální sítě a internet.
To, že dnešní děti a mládež strkají své polonahé fotky na sociální sítě, strkají celému světu pod noc co měli na oběd nebo jak jsou zhrzení z rozchodu po svém týdenním vztahu, dělají capiny se Snapchat filtry je smutné, ale je tomu tak, protože jim nikdo nevysvětlil, na co se tyto média dají ve skutečnosti používat.
No vážně, slyšeli jste snad někdy od učitele, že vám ukáže jak na Facebookovou reklamu, abyste věděli, jak prodat ten nápad, který vám buší zevnitř na lebku a chce ven do světa k lidem?
Já tedy ne. Já jsem se ve škole učila programovat v kódu (pro programátora, IT technika skvělé, pro studentku multimediální tvorby a reklamy už tak moc ne), ale o tom jak bych měla propojit své webové stránky s Facebookem / Twitter / Instagramem jsem se nikdy nedozvěděla, protože Facebook byl na našich školních počítačích blokovaný.

Je mi skoro 20 let a prošla jsem si dětstvím bez techniky a s nerozbitelnou Nokií, nevyměnila bych to za Smartphone a několik giga mobilních dat, ale rozhodně bych ocenila, kdybych teď, když chci začít podnikat, věděla, jak své nápady dostat do světa. Jak si poradit s Facebook reklamou, jak si správně pohrát se SEO nastavením webových stránek, jak napsat článek, který chytne lidi za srdce a za peněženku.

5/5 - (4 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..