šílené deprese a ještě šílenější sny. 

Každý máme období, kdy se všechno hroutí jako domeček z karet, období, kdy fňukáme i kvůli sluníčku, období, kdy je všechno schované za záclonou slz a šedivou mlhou myšlenek. Ty chvíle, kdy si myslíme, že se z toho už nevyhrabeme a v téhle náladě nás i pohřbí.

Moje osobní terapie na tohle se jmenuje myšlenkový útěk. Všechno to, co je špatně zaplácávám velkými sny. Funguje to úplně na všechno, chvilkově to zaměstná všechny myšlenky.

Jako všichni jsem si těmito milými obdobími prošla, ne jednou, a zároveň z mnoha důvodů.

Za těch několik let, kdy jsem se průběžně hroutila a vytahovala zpátky na nohy svojí šílenou terapií jsem si v hlavě udělala seznam. Seznam těch šílených snů – které nejsou až zas tak šílené, jak jsem si myslela –  vzniklých z depresí, chuti zmizet, odjet, být někým jiným …

» Stát se fotografkou nějaké hubení skupiny a jezdit s nimi po světě.

» Sbalit kufr (HNED TEĎ, pokud možno), nasednout na letadlo a ztratit se někde v londýnských uličkách. Ztratit se a pak se sama najít. Za několik hodin užívání si blažené svobody bez ponětí kde jsem, bez spojení s virtuální realitou, nebo zmateného vytáčení telefonních čísel. (Ježíšku prosím?)

» Otevřít si kavárnu. Ráno vstávat k troubě plné voňavých cupcaků, dortů, vůně mleté kávy a hořko-sladké chuti horké čokolády. Patlat hokusypokusy v kuchyni a nechávat doposud neobjevené talenty brnkat pro zákazníky na kytaru nebo svými doteky rozmazlovat klavír.

» Udělat si roadtrip do Říma. Jen tak ve dvou nebo sama. Spát v autě, procházet italskými uličkami, cpát se zmrzlinou, špagetami a pizzou. (dejte mi tak rok vážení, řidičák v kapse totiž není všechno, a prohlídneme si spolu fotky)

» Odjet do New Yorku a psát pro noviny jako třeba NewYork Times. Bydlet v bytě s jedním z těch šílených výhledů na celé město, a za cvakání spouště foťáku se procházet po Central parku.

5/5 - (5 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

One Comment:

  1. Nějak moc se ty sny podobají na ty mé :D v podstatě vše co jsi napsala se tak podobá :D hezky napsané :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..