Řecko 2015 – Uranopolis, rent a boat

Rodinná dovolená na 3 týdny a vrchol je rozplácnout se na pláž a možná si 2x zašnorchlovat, když zrovna nejsou vlny vyhazující z nafukovacích lehátek nebo se moře zrovna nepodobá kalné kaluži na ulici s blátivým dnem. Omlouvám se ale jestli tohle je vrchol dovolené, tak naschle a nemáme si co říct. A díky tomuhle postoji jsem se dostala do ráje …

Míša Gřešková - Řecko

Ať jste kdokoli a jákýkoli, není sporu, že tohle by se stalo vašim životním zážitkem. Řekněme si to upřímně, určitě se Vám jen tak nepodaří řídit loď bez podstoupení zdlouhavého procesu “autoškoly”. A to není vše, v ceně je také pobyt v ráji aka vylodění se na jedné z mnoha nádherných pláží a průzračně čistou vodou a honbou za mušlemi.

Míša Gřešková - Řecko

Vsadím se že pár řádků nahoru jste se při nejmenším pousmáli nad bláhovostí 18 leté puberťačky, vždyť nikdo ti jen tak nedá loď bez toho, abys měl papíry, chyba v systému, v Řecku ano.
„Greek? German? English? Okay, 2 boats for 2 families? 2 captains, please? Let’s go.” Ano kromě jména a telefonního čísla a 3 minut na moři s instruktorem, tohle je propustka k volnosti.

Míša Gřešková - Řecko

Míša Gřešková - Řecko

A pak už jen miliony hektolitrů vody všude kolem. Vítr zaplétající se mi do vlasů, šumění vln o boky loďky a neuvěřitelná volnost nejen kolem mě ale především uvnitř mě. Všechny starosti, problémy, všechno to co mi nedovolí v noci zavřít oči a během pár minut spát, všechno to zmizelo jako mrknutím oka. Slaná voda mi stříkala na kůži rozpálenou sluníčkem. Jako jedna z těch scén z filmu při západu slunce, happy end a už se čeká jen na titulky, kolem lodi skákající delfíni a všechno je perfektní – ve skutečnosti delfíni přikreslení jen barvitou fantazií.

Míša Gřešková - Řecko

Průzračně čistá voda, drobounké rybičky, ticho a klid, ráj na zemi – ráj v zemi kde pilulky štěstí lítají ve vzduchu a krize (nálad) je sprosté slovo.

Míša Gřešková - Řecko

Míša Gřešková - Řecko

„Tak co kde chceš skočit?“
„Někde do hloubky.“
A pak už jen vylézt na příď lodě a hop. Nepatrnou milisekundu jsem letím vzduchem a pak už jen masa studené vody a ticho, mrtvolné ticho a jen slabounké šplouchání vody o kraje lodičky nade mnou. Vynořila jsem se z vody a překvapilo mě jak překvapená jsem byla, když jsem si olízla slané rty.
Já jako člověk zacouvaný, si na adrenalin moc nepotrpím, ale tohle se mi opravdu líbilo, uprostřed ničeho skočit doprostřed ničeho a cítit nic, jen radost.

Míša Gřešková - Řecko

A i když budete po celodenním pobytu na lodi a sluníčku vyčerpaní, určitě si nenechte ují dech beroucí výhled z odpočívadel u cesty …

Míša Gřešková - Řecko

Míša Gřešková - Řecko

Míša Gřešková - Řecko

Míša Gřešková - Řecko

5/5 - (1 vote)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..