Positive vibes

Jediným přínosem světla do jinak tmavého pokoje bylo světlo monitoru počítače. Bezmyšlenkově jsem přejížděla přes své nehty skleněným pilníkem. Zamotávala jsem se ve svých vlastních pocitech a nedokázala jsem přesně určit, co do mého těla přivádí tolik energie. Nebyl to dostatek spánku, to v žádném případě, bylo to ale něco co mě nutilo sršet nadšením, jako když vybuchuje ohňostroj. Usmívala jsem se a střídavě tančila po pokoji a za žádnou cenu jsem se nedokázala zbavit přebytečné energie, která se mě normálně v těchto nočních hodinách nedržela.
Myšlenkami jsem zabloudila na posledních pár dní. Tolik se toho změnilo. Za pár dní, za několik hodin. Dokonce i pocity, kterých jsem se zřekla – a doufala jsem, že navždy – byly zpět. Netrápilo mě to ale tolik jako bych očekávala. Necítila jsem žádný z depresivních stavů, bez nálady, bez chuti komunikovat, právě naopak.
Stejně tak jako mě události posledních dní vracely do minulosti sama jsem pocítila chuť se tam vrátit. Jen na pár vteřin. Jen si vzpomenout kolik schodů jsem už stihla překonat.
Od bolesti, která se vždy dostavovala mě dělilo jen pár kliknutí.
Bolest se ale nedostavila, nedostavilo se ani zklamání. Pocítila jsem jen pocit úlevy.
Ten druh potěšení, který překvapí už jen svou návštěvou.

Očima jsem klouzala po obrazovce poseté drobným písmem. Cítila jsem všechno to, co jsem cítila ve chvílích, kdy jsem tato písmena ťukala do klávesnice, pro tentokrát mi to ale nezpůsobovalo onu palčivou bolest v hrudníku. Tentokrát se dostavila jen další vlna nadšení. Záchvěv hrdosti na samu sebe, na všechny ty schody, které jsem již překročila a nechala je za sebou s pocitem, že každý mi dal tolik ran kolik bylo potřeba, abych se dostala tady. Do chvíle, kdy v mé hrudi vybuchoval ohňostroj štěstí a nadšení, které nebylo nucenou hrou ani falešnou přetvářkou …

5/5 - (2 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..