poklony a lži.

“Jaké to je slyšet to všechno?” S jeho slovy mě zároveň ovane cigaretový kouř.
“Co všechno?” Opřená o parapet stejně jako on jen pár centimetrů ode mě, si prohlížím špičky svých bot.
“Všechny ty komplimenty. Všechny ty věci jak jsi úžasná, že jsi anděl.” Zvednu k němu pohled. Letmo se na mě podívá a s neurčitým poloúsměvem si opakovaně potáhne z cigarety.
“Je to jako poslouchat pohádky. Poslouchat pohádky v našem věku, nikdo na ně už nevěří.” Pohledem zkoumám skvrnu od červeného vína a snažím se vyhnout jeho zvídavému pohledu.
“Nevěříš mi?” Zakroutím hlavou.
“Jen nerozumím, nechápu to co vidíš ty. Jako bys mluvil o někom jiném, než koho každý den vídám v  zrcadle, s kým usínám v posteli a trávím s ním hodiny a hodiny.” Z  okna vyhodí nedopalek cigarety.
“Ty se do zrcadla díváš na holku, která se strašně upíná na co já vím, názory ostatních, pravidla a definice. Všichni ostatní tě ale vidí jak se díváš na ně, jak se směješ, jak ti svítí oči, když pozoruješ lidi mluvit o něčem co milují, o něčem co tě zajímá. Lidi vidí všechny ty maličkosti, které děláš, které dělají tebe a které ty v zrcadle nikdy neuvidíš. Jako třeba, když se napiješ vína olízneš si spodní ret, když se usmíváš z očí ti zmizí všechny ty obavy, které tam jsou téměř 24/7. Všichni ostatní totiž vidí tvoje srdce, to jak se k lidem chováš, vidí to jak si prohrabuješ vlasy, jak si zouváš boty na podpatku, když rychle potřebuješ vyběhnout schody, to jak se díváš na lidi, které miluješ.” Podívá se na mě, zatáhne se za rukáv košile a usměje se a já pochopím jeho slova.

5/5 - (2 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..