plánování a nečekané zvraty.

Vždycky jsem měla potřebu všechno plánovat. A pravda je, že mi to nikdy nešlo, většina mých plánů nikdy nevyšla. Všechny plány ohledně budoucnosti se rozplynuly, všechny plány na víkend byly vždycky zamlčeny. Všechny plány a představy jaká bych chtěla být jsem tiše oplakala a pohřbila hluboko pod zem bez toho abych dala někomu vědět.
A pak se něco stalo. Období, kdy jsem hodila všechno do koše, kdy jsem se vzdala všeho co jsem měla ráda, kdy jsem se pustila všech těch únikových plánů. Přestala jsem věřit v pohádky, nechala jsem vyšumět všechny ty kouzelné představy, všechny sny a přání jsem se snažila umlčet a všechno se změnilo.
Přestala jsem plánovat věci, přestala jsem si vytvářet ony naivní představy o věcech, o světě. A život mi začal vytvářet své vlastní představy a pod nohy mi začal házet situace a lidi, kteří mě začali vtahovat do situací, které jsem neznala – ale nebyly tak nepříjemné jak se kdysi tvářily.
Přestala jsem plánovat a snít o situacích a místo toho jsem začala brát příležitosti, stala jsem se člověkem, který překvapuje okolí kolem sebe, člověkem, který překvapuje sám sebe a miluje všechno to překvapení v očích ostatních, všechno to překvapení uvnitř sebe.

A přes všechnu tu jistotu a pocit “bezpečí” že mám plány, stejně je nejhezčí nenechat se strhnout strachem a překročit svou zónu komfortu a nechat se zavanout někde, kde by jsme se nikdy předtím nedokázali představit ani v nejdivočejších snech.

3/5 - (1 vote)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..