P. S. miluji tě.

“Co se stane, když se zamiluju do člověka, který …” Hluboký nádech. “Který není pro mě. Do člověka, který nemiluje mě?” V jeho tváři je tolik zmatku, téměř jako bych se dívala do zrcadla.
“Každé ráno, když se probudíš, můžeš mu to říct, můžeš podstoupit ten risk a skočit.” Téměř se mi zdálo jako by dával radu sám sobě, ne mně.
“A co pak?” Usměje se a mě napadá spousta scénářů.
“Máš celý život před sebou, tak proč váháš? Nemáš co ztratit.” Usmívá se, ale cítím jak se vše v něm svazuje.
“Ale co, když ztratím toho dotyčného?” Zamračím se, protože vím, že jeden z těch scénářů v mé hlavě se vždy naplní.
“Za měsíc odjíždíš a nevíš, jestli se někdy vrátíš. Jak víš, že ho neztratíš i tak?”
Zatnu zuby. “Nemůžu.” Zamrkám, abych zahnala slzy. “Já prostě nemůžu chápeš? Nemůžu o něj přijít. Je jediný s kým umím mluvit, jediný kdo když vidí mé slzy neptá se a jen mě obejme.”
Mračí se a já vím, že mě podezřívá z něčeho čím tento rozhovor pravděpodobně skončí.
“Tak proč tady marníš čas se mnou?! Jdi za ním!” Otočí se a já najednou vím, že nepochopil nic z toho co jsem mu řekla. S každým krokem je mi dál a jeho postava se mi rozmazává skrz slzy.
“Miluju tě.” Šeptnu, ale vím, že mě slyší. Celé jeho tělo ztuhne a zastaví se na místě. Otočí se, je zmatenější než-li předtím. Má chuť zeptat se na tolik otázek, ale neudělá to. Nikdy to neudělá. Beze slova se rozejde zpět ke mně. Zrychlí krok a já necítím nic jiného než jeho paže objímajíc mě a tlukot srdcí nás obou. Vtiskne mi polibek do vlasů a já se konečně odvážím nadechnout. Jeho nadcházející slova mi dech ale opět vezmou stejně tak jako polibek, jímž rozvibruje mé rty.
“P.S. Miluju tě.”

citát

Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka