Ona potřebovala obejmout, on potřeboval láhev vodky.

Stočená v klubíčku ležím na zastlané posteli. Na tvářích mě hřeje teplý dech. Sladká vůně máty mísící se s cigaretovým kouřem. Koleny se mírně dotýkám jeho stehen a cítím tak teplo jeho těla. V uších nám bubnují Beatles a společně s nimi slova chlapce lámající mi srdce.
„Myslíš, že to byla vždycky jen hra?“ Polkla jsem a zahnala tak slzy. „Že jen vyplňoval čas, kdy nebyl nikdo jiný k mání?“ Pohlédl na mě a já pocítila strach z odpovědi.
„Je to idiot.“ Povytáhla jsem jedno obočí.
„To znamená ano?“
„Možná.“ Zachraptěl a jeho slova se tak ztratila v hudbě.  „Je to otravný zabývat se pořád problémy.“ Zvedl ruku a prsty setřel slzu kutálející se mi po tváří.
„Jako kdyby tys měl myšlenky obalené cukrovou vatou!“ Zamračila jsem se.
„Nemám!“ Zavrčel.
„Vidíš?! Není to tak lehké zahodit všechno to svinstvo co cítíš, hmm?“
„Jedno takové kouzlo znám. Jen chvilkové ale …“
„Povídej kouzelníku.“
„Jdeme do baru.“ Vymrštil se do sedu. Já jsem se nepohla ani o píď. Zírala jsem na sležený polštář a snažila se rozpomenou jaké to je schoulit se v něčí náruči a cítit se na pár vteřin v bezpečí. Cítit se lehce, stejně jako on po pár panácích  .

Ona potřebovala obejmout, aby tak slepil její rozbité srdce, on potřeboval láhev vodky, aby mohl na malou chvíli zapomenout. Navzájem si ale nahrazovali prázdnotu v srdcích.

Rate this post
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka
Dollie napsal:

niečo na tom bude, napísala si to výstižne ale dobre :)