Nový rok? Nové příležitosti k úsměvu.

I přes to, že Vánoční atmosféra se mi tento rok nějakým způsobem vyhla, padá na mě nostalgie a vzpomínky – ano stejně jako každý rok.
Každý rok na Silvestra, když sedím sama v pokoji si říkám, že ten další rok bude jiný. Že všechno co jsem za uplynulý rok udělala udělám ten další jinak, líp. Nemyslím si, že by se mi to zatím povedlo. Ne úplně. Vždycky totiž skončím sama v pokoji s myšlenkami zamotanými jako klubko nití  v nešikovných packách kotěte. Vždycky je to stejné. Mé myšlenky přeřvávající ticho. Mé představy oslepující mě.
I přes to, že to nebylo perfektní, našla jsem si lidi, kteří mě nejednou vytáhli na nohy – i přes to, že nevědomě. Sblížila jsem se s lidmi, kteří mi v mnoha ohledech změnili pohled na svět, kteří změnili mě samotnou. Našla jsem člověka, který zkrátka neřešil to jaká jsem byla a udělal ze mě někoho jiného. Nebral v potaz nic co mě do té doby obrňovalo, neviděl – nebo možná nechtěl vidět – to všechno jaká jsem a co jsem do té doby neznala jako zábrany.
Mnoho slov, které bylo vyřčeno zcela bez záměru mě nakopla, zvedla ze dna – ale taky mě tam potopila. Rok 2014 ke mě dokopal tolik lidí v jejichž přítomnost jsem už ani nedoufala, nebo také mi přihrál lidi zcela nové, ale taky ode mě spoustu lidí odkopl.

Zase jsem skončila sama ve svém pokoji, tentokrát ale s úsměvem na rtech. Mezi prsty mi šustily papírky složené do čtverečků, které ukrývaly jednotlivé momenty, které mě stejně jako tehdy tak i teď donutily usmát se.

“Já tě mám ráda.
Já tě mám taky rád.”

“Jsi víc drzejší.”

“Pro mě jsi dobrá. Dokonce jedna z nejzajímavějších lidí, co jsem kdy poznal.” 

“Úsměv trošku kámoško ^^”

“Ani nevím jak moc jsem na tebe pyšná :*”

“Ten tvůj blog je vážně kouzelný.”

“Strašně dobře se mi s tebou povídá :) Snad se poznáme ještě o něco víc :)”

“Mám rád tvou přítomnost náhodou.”

“Jsi skvělý člověk.”

“Moc jsem si tě oblíbil ^^”

“Vím, že se neznáme nějak dlouho a nevíme o sobě asi všechno, ale dovolím si to říct: jsi úžasný člověk! :))”

“Popravdě? Úplně..O MŮJ BOŽE!! Ta knížka je fakt perfektní! Za pár let se těším až budeš známá spisovatelka!:3 Fakt se mi to líbí. Čte se to samo.”

5/5 - (3 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

5 Comments:

  1. Každý den i rok přicházejí nové příležitosti. Je jen na nás, jestli je uvidíme a jestli je využijeme. Dík za inspiraci.

  2. Rok 2014 byl pro mě úžasný! Také ode mě odkopl nějaké lidi, ale zase jsem poznala někoho nového a více úžasného! :)

  3. Pingback: smutky a radosti z minulosti. |

  4. Pingback: vděčnosti. - |

  5. Pingback: Březnové radosti |

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..