Nikdy bych si nemyslela, že …

Potácím se vylidněnými ulicemi. Slyším tlukot svého srdce, svůj dech zhmotňující se v chladném nočním vzduchu, jak už to na jaře bývá a stejně tak jeho srdce bijící stejně splašeně jako to moje, jeho klidný dech měnící se v páru mísenou s cigaretovým kouřem. Je na tom něco fascinujícího.

“Zahrajeme si hru.” 

“Jakou?”

“Nikdy bych …” Pohlédnu na něj. V očích má nechápavý výraz. “Právě jsem ji vymyslela.”

Zasměje se. “Tak začni.” 

“Nikdy bych si nemyslela, že tohle zažiju.” 

“Upřesnit prosím.” 

“Nikdy bych si nemyslela, že se budu cítit takhle.” Podívám se na něj. Stále nechápe. Nedivím se mu. “Nikdy bych si nemyslela, že se bud cítit tolik volná ve městě plném lidí, kteří mě už mají dávno zaškatulkovanou.” Vzhlédnu ke hvězdám a zhluboka se nadechnu. “Nikdy bych si nemyslela, že se budu ve 4 ráno procházet městem s alkoholem vyprchávajícím z krve a budu se cítit natolik šťastná, že bych vzlétla.” Usměje se na mě.

“Nikdy bych si nemyslel, že tě uvidím opilou a tolik šťastnou.” Náš smích se spojí a vytvoří neopakovatelnou melodii.

“Nikdy bych si nemyslela, že se vykoupu v kašně.” Podívá se na mě. Usmívá se. Ví co mám v plánu. Chytne mě za ruku a rozbíháme se. Štěrk pod našima nohama hlasitě křupe. Z ramene mi spadne taška a dopadne na zem. Pak už jenom smích a hlasité šumění vody. Voda mi lepí oblečení k tělu, drkotám zuby, ale přesto se nemůžu přestat smát. “Nikdy bych si nemyslela, že ta kašna je tak hluboká.” Hladina vody mi sahá těsně nad hrudník. Zvážním a podívám se něj. “Jsi na řadě.” Usměju se a on mi úsměv opětuje.

“Nikdy bych si nemyslel, že bych se do tebe mohl zamilovat …” Vydechne a hledí před sebe, jako by ses snažil v šeru najít odraz ve vodě. “Vidíš proto se říká, nikdy neříje nikdy.” Podívá se na mě a usměje se. A v tu chvíli jsem si jistá, že by jsme mohli místo chůze létat oba dva.

5/5 - (3 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..