Nech minulost spát a užívej si přítomnost!

Mnoho lidí se snaží bojovat se svou minulostí. Včetně mě.

 

“ Let it be, let it be, let it be, let it be.
Yeah, There will be an answer, let it be.
Let it be, let it be, let it be, let it be.
Whisper Words of Wisdom, Let it be. 

 

Jako malí jsme se dívali pod postel a kontrolovali jsme, zda tam nejsou přisery, které by nás mohly stáhnout z postele. Monstra, která by nám mohla ublížit. Teď už však víme, že se neschovávají pod našimi postelemi, ale jsou v nás. Minulost je jedna z nich. A proto nás pohlcuje, straší a vztahuje na nás své drápy stále. Někdy, když ležím v posteli a nemůžu spát, ležím s nic neříkajícím pohledem ve tvář a zamýšlím se nad naprosto banálními věcmi. Někdy však zabruslím do vzpomínek. Začnu přemítat o tom, jaká jsem byla. Kolik chyb jsem udělala, co všechno jsem mohla udělat jinak, líp. To vše je však jen plýtvání časem, energií a zbytečné ztrácení optimismu. Nemůžeme ovlivnit věci, které se staly. Nemůžeme ovlivnit ani to, jak jsme se v minulosti chovali. Jací jsme byli.

Minulost dostihuje v živote každého z nás. Některé ve snech. Některé při běžném životě. Mnozí si myslí, že spálením starých deníků, fotek, talismanů, vše zlikvidují, že se osvobodi. Avšak nevymažeme naše vzpomínky. Pocity, ukryté v srdci. I minulost je naší součástí. Není to tak, že se jí můžeme zbavit jako starého svetru a začít, jako někdo jiný. Minulost musíme akceptovat. Musíme se smířit se vším, co jsme udělali. Musime připustit, že to bylo to nejlepší, co jsme v dané situaci mohli udělat. Musíme věřit, že to bylo to nejlepší pro naši budoucnost.

Neni to lehké. Není lehké oprostit se od minulosti bez toho, abychom ji nenáviděli. Ale je to jedna z životních zkoušek, pokud chceme jít dál …

 

5/5 - (4 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

One Comment:

  1. Mám z tvého článku husí kůži. Nádherně a pravdivě napsáno..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..