náhodné úkazy laskavosti.

Všichni jsme lidi, někteří z nás se tak ale nechovají, obzvlášť  v dnešní době.
Říct o někom, že se chová jako zvíře pro mě vždycky byla spíše urážka, když se nad tím, ale zamyslím, pokud se chováš jako zvíře a ne jako člověk dnešní doby máš vlastně zasloužený respekt.

“I see humans, but no humanity…” 

Pokaždé, kdy jdu do obchodu nebo jenom ráno vyjdu z domu, děsím se na jaké kyselé obličeje a co hůř znechucené odpovědi narazím a která z nich mi zase nafackuje na probuzení.
No vážně lidi zabil by vás úsměv – říká holka, která většinou chodí zamračená s pohledem přišpendleným k zemi. Ale na svou obhajobu, občas mám světlé chvilky, jako když nasadím sluchátka a málem tančím po ulici. Nesnáším, když odskočím od tématu a zaberu se do svých sobeckých úvah o sama sobě.

Co jsem ale chtěla říct, poslední dobou opravdu nejsem nejoptimističtější člověk – za 2 dny odevzdávám maturitní projekt, za 2 měsíce maturu a kolem sebe bych měla už mít přichystané tak 2 miliony papírů, jejichž obsah byl měla umět jako básničku a k tomu tady máme konec února a aprílové počasí na krku. A právě proto mě vždycky potěší malinké, drobné projevy dobrosrdečnosti a optimismu druhých lidí.
Jako třeba:

> úsměv od náhodného kolemjdoucího – a obzvlášť, když je to pěkný kluk s ještě hezčím úsměvem

>pokynutí kluka v autobuse, který mi dá přednost – no vážně pánové, to že se na holku usmějete a pustíte ji v autobuse před sebe z vás nedělá podpantofláka a dané slečně uděláte hned hezčí den

> úsměv číšníka v kavárně a jeho úsměvné: krásný den Vám přeji

> když mi zavolá paní z knižniho klubu a zeptá se jestli mám nějaké dotazy, upřesní si pár údajů a popřeje mi pěkný zbytek dne a poděkuje za čas, který jsem ji věnovala – no fakt a to jsem skepticky zvedala cizí číslo, kdo zase probůh otravuje

Pointa?
Buď člověk, buď ten náhodný usměvavý kolemjdoucí darující jiskřičku dobré nálady.
Buď gentleman a usměj se na starší paní a nechej ji nastoupit do autobusu před tebou.
Nebuď závistivá svině a popřej někomu pěkný den …

5/5 - (5 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..