Miluj tolik věcí a lidí kolik jen chceš, ale opatrně abys neupadl/a.

Ticho.
Hluboký nádech.
Pohled upřený před sebe.
Nevnímajíc nic, než jen své myšlenky.

„Víš, myslím si, že je rozdíl milovat a být zamilovaný. Musí to sakra bolet, když padáš, když jsi na šílený horský dráze, která tě nutí šílet láskou k tomu druhému. Chápeš ne? Fall in love. Je to kravina. A jak já to můžu vědět? Nemyslím si, že bych někdy zažila takovou tu lovestory jako ve filmech. Pravdou je, že je tolik lidí, které miluju. Miluju je pro jejich úsměvy, pro jejich oči ukazující jejich tajemství. A bolí to. Bolí to milovat je. Bolí to, když mi chybí tak, že mám pocit, že pokud se rychle nedostanu do jejich náruče tak se udusím. Bolí to, když je vidím smutné, když je vidím plakat a nedokážu jim pomoct. Víš a myslím si, že zamilovat se do někoho, totálně tomu člověku propadnout, je to mnohem intenzivnější … musí to bolet jako by tě zasáhl meteorit.
Ale co když upadnu? Myslíš, že mě bude někdo ochotný chytit?“

Hluboký výdech.
Pohlédla jsem do očí upírající se na mě.
Stejně jako vždy, nedokázala jsem ani v náznaku odhadnout co se mu honí hlavou.
A když se nadechl, když z jeho úst začala vycházet slova, bez dechu jsem hltala vše co bylo možno pojmout … Slova, pocity, emoce … 

5/5 - (6 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

2 Comments:

  1. Super článek. Krásně napsané :)

  2. krásne a pravdivé :) bolí to upadnúť zažila som si to a teraz keď som opäť šťastná bojím sa toho že ten pocit si zažijem zas ale milovať niekoho znamená dať mu silu a dôveru.. silu zraniť ťa a dôveru že to nikdy nespraví :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..