Like a star. Beautiful to look at, but hard to catch.

“Hej kámo,” Nakřáplý hlas přerušil sólo zpěváka rockové kapely. “Všiml sis někdy jak se na tebe dívá?” Pozvedl levé obočí jako to dělával vždy.
“Ne.” V myslích nás obou vyvstával obrázek tetéž dívky. Její nesmělý úsměv, rudé vlasy vlnící se do půli zad a popraskané rudé rty. “Jak-jak se na mě dívá?” Mé prsty stále ťukaly do klávesnice notebooku a můj pohled se upíral na obrazovku. “Ničeho zvláštního jsem si nevšiml.”
“Hej, no tak zvedni tu hlavu.” Rozčíleně luskl prsty. “Tady asi nastává problém hmm?”
“Sklapni!”
“Proč?” Jeho hlas zněl stejně podrážděně jako ten můj. Nesnášel to. Když jsem věnoval pozornost dvěma věcem najednou – obzvlášť, když jedna z těch “věcí” byl on sám.
“Všiml sis někdy jak se dívá na lidi?” Jen nesouhlasně zakroutil hlavou. “Podívej se na ni někdy pořádně. Když mluví s lidmi nedívá se do země, neskáče pohledem po místnosti, nesleduje lidi okolo, plně se soustředí jen na toho, kdo mluví. Hltá každé jejich slovo.” Pousmál jsem se a zakroutil hlavou. “Víš na začátku jsem si myslel, že to je tím, co k jednotlivým lidem cítí. Ale není to tak.” Vydechl jsem a podíval se na obrazovku, na níž jasně svítila fotka nás tří. Smála se a v tu chvíli ji jiskřily oči jako nikdy předtím. “Dívá se na lidi jiným způsobem něž kdokoli jiný. Dívá se na ně s ohromením pokaždé znovu a znovu. Dívá se na lidi jako na umění, jako na obrazy a fotografie v galerii. Každého člověka bere jako jedinečný kousek a každou tu chvíli, rozhovor, který s nimi vede, vnímá jako jednotlivé detaily tahů štětce. Už nikdy nikým nenapodobitelné. ” Zhluboka jsem vydechl a ve tvářích svého kamaráda hledal smír.
“Jo jako na umění.” Pousmál se. “Jako na vzácnost, která by mohla každou minutou zmizet. Jako na něco, co ji dokáže rozesmát, ale také rozplakat. Ale přesto své srdce otevře plně jen vyvoleným.”
“Přesně tak. Je jako hvězda. Krásná na pohled ale strhnout se pocity svými i těch druhých se nechá jen zcela vyjímečně.”

5/5 - (1 vote)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..