ledová kráska.

“Přemýšlel jsem nad tebou.” Pata mi podklouzne na zledovatělém chodníku. Je ale tolik zabraný ve svých myšlenkách, že si toho nevšimne a pokračuje. “Hodně. Přemýšlel jsem na tebou hodně.”  Upírám svůj pohled na špičky svých bot obalené sněhem.
“A?” Zhluboka se nadechnu. “Co jsi vypřemýšlel?”
“Jsi jako sníh.” Prsty jemně přejede přes kapotu auta a nabere prsty sníh.
Pousměju se. “Bledá.”
“Ne.” Zamračí se a nechá sníh proklouznout mezi svými prsty. “Krásná.” Pohlédne na mě. Pohled mu oplácím jen s jasně znatelným překvapením “Ale chladná.” A překvapení se náhle prohloubí. “Jako ledová královna.”
Naprázdno otevřu pusu, ale nenacházím vhodná slova. “Jak?”
Zastaví se, špičkami míří na mě. Nad hlavami se nám tyčí zasněžené větve stromů. Otočím se tak, abych mu viděla do tváře. “Bledostí připomínáš Sněhurku. Jsi stejně krásná.” Usměje se. Mezi obočím cítím rýsující se vrásku. Nedokážu ji ale přimět zmizet. “Nemrač se, jinak ti to zůstane.”
“Ale proč?” Ví, že jeho poznámku ignoruju. Dělám to často.
“Dokážeš se s lidma smát. Jsi tolik krásná, když se směješ, když se chvěješ smíchem a v očích ti tančí jiskřičky. Dokážeš hodiny sedět a poslouchat. Vím, že jsi citlivá, vím kolik emocí se v tobě odehrává, ale všechny je perfektně skrýváš. Necháváš se jimi pohltit. Nikdy nikomu jsi neřekla, co k němu cítíš.” Pokrčí rameny. “Ale nejde jen o to. Díváš se ale nevidíš. Jsi tolik zaslepená svými pocity – vím, ne vždycky jsou růžové – a proto nevidíš emoce, které ti lidé nabízejí. Nikdy. Za celou dobu, kdy tě znám, nikdy jsi si nevšimla žádného kluka, který z tebe bláznil. Jsi tolik nejistá sama sebou a svými pocity, že nevidíš všechny ty kluky nejisté tebou. Tvoje krása je k tobě láká, milovat ale ledovou královnu je jako spát v mrazničce .. bolestivé.” 

4/5 - (1 vote)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

One Comment:

  1. veľmi pekne napísané :) pár takých ľudí poznám a je to smutné pretože sú to fakt skvelý ľudia ktorý si zaslúžia lásku, len ju nevedia/nechcú príjmať

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..