Just breathe and let things happen

Whole our life we look for ways. Ways how live. How love. How speak. What to do. What love.

Neexistuje jedna cesta, kterou můžeme jít. Rovina. To by nebyl život. Bylo by to jako číst jednu a tu samou knihu dokola. Beze změny. Bez šance potkat něco nového, někoho, kdo je kouskem puzzle do velkého celku.
Lidé.
Momenty.
Místa.
Pocity.
Chutě.
Doteky.
Zvuky …
Jednotlivé tyto maličkosti nás nutí odbočovat z vybetonované roviny. Našeptávají nám. Ukazují nové cesty, nová místa. Ať už ta trnitá či vystlaná okvětními lístky. (Je však také důležité si pamatovat, že každý růžový keř má trny, ale také růžová poupata.) Ale každá z těch cest nás učí. Ukazuje nové možnosti, jak žít a pomáhá nám hledat samy sebe.

Jsou určité etapy života, kdy se zastavíme a myslíme si, že známe naše následující kroky. Že víme, co chceme v životě dělat, kým chceme být. V určitých fázích však přijdou lidé, zažijeme situace, které nás změní. Nevědomě. Neplánovaně. Prostě se to stane. Odbočíme. Sejdeme do nížiny, vystoupáme na kopec. A změní se náš pohled na věci, osoby, situace, na život …
Není špatné změnit názor. Změnit sebe samého. Lidé to občas říkají. Tvrdí, že lidé opouštějí naše životy, protože se změnili, protože jsme se změnili my sami, ale pravdou je, že lidé opouštějí naše životy až tehdy, až nás naučí vše, co měli. Až jsme připraveni potkat někoho nového a oni jsou připraveni potkat nás.

So … breathe and let things happen, because everything happen for a reason.

5/5 - (2 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

One Comment:

  1. Povedený článek. Od tebe jak jinak – vždyť víš.. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..