Just be yourself and do not care what others think!

Vždy, když procházím městem, jedu autobusem, jsem na nákupech, narazím na lidi, kteří něčím vyčnívají. Jsou jiní, jsou sví, jsou originální. Většinou se to týká jejich oblečení, vlasů, jejich vzhledu. Všichni to děláme, soudíme lidi podle toho jak vypadají. Ohrnujeme nos nad lidmi s jiným módním stylem, než je ten náš. Je to postoj – reakce, kterou nás naučila společnost.
Nevím, jestli to dělám jen já, možná ano, ale vždy, když jsem ve společnosti lidí, přemýšlím nad nimi. Jak vypadají, nad čím asi přemýšlí, jak se cítí. Když narazím na někoho, kdo se něčím (nejčastěji stylem) liší, prohlížím si ho/ji tak dlouho, jak jen to jde. Jakmile zaženu ten společností nastavený program, uvědomím si, jak moc toho dotyčného obdivuji. Je jedno, jestli je to dívka/chlapec v mém věku, dospělý člověk, či člověk věkově rovný mým prarodičům, vždy jim musím přiznat svůj obdiv.
Já jsem se vždycky bála být jiná. Měla jsem pocit, že na mě lidé shlížejí skrz prsty. Jako na něco divného – občas méněcenného, protože moje oblečení se neřadilo k nejznačkovějšímu a vždy jsem si myslela, jak moc se liší od oblečení ostatních, vadilo mi to. Chtěla jsem zapadnout. Až teď postupem času uznávám, jaká to byla hloupost a dokážu se téměř pohádat s člověkem, který odsuzuje lidi s extravagantním stylem.
Určitě všichni známe Lady Gagu. Ženu s krásným hlasem a úžasným, originálním stylem. Jeden čas jsem tuto ženu neměla ráda. Ohrnovala jsem nos nad jejím stylem, nad tím jak vypadala, nad jejím oblečením. Dnes, když však vidím fotku jí a jejího crazy originálního outfitu, musím se jí poklonit a v duchu omluvit. Nevím, kolik lidí by dokázalo to, co ona. Vyjít na ulici v outfitu tak originálním, že i marťanští návrháři smekají klobouky. Tato žena je pro mě inspirací. Jednou možná všichni dokážeme to, co ona. Odhodit masky, ostych a obavy z názoru ostatních a budeme sami sebou … Pure yourself.

Be yourself and don’t care about others. Live how you want, do what you want and not what others want to see.

4.7/5 - (3 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

2 Comments:

  1. Moc hezké a upřímné, Míšo! Pálí Ti to :) Skoro každý dojde v životě do bodu, kdy se zastaví, rozhlédne kolem sebe a zamyslí se nad svým dosavadním životem. V té době si začne uvědomovat sám sebe víc a víc a někteří začnou dokonce toužit po autenticitě a přirozenosti. Tvůj článek by mohl být inspirací ke skupinové internetové diskusi, s tématem „přirozenost“. Když půjdu v tomto tématu ještě o kousek dál, vynoří se mnoho otázek. Co to je přirozenost, jak vypadá, jakou má chuť, barvu a tvar? Je u konkrétního člověka jen jedna přirozenost nebo je člověk přirozený podle situace a existují milióny odstínů přirozenosti, které zažíváme každý den? Jak poznat, zda je přirozenost opravdová, nebo se jedná jen o extravagantní pokus zaujmout a naopak schovat své pravé já? Nejsem si jistý, zda Lady Gaga ukazuje svoji pravou tvář, souhlasím však, že má dost odvahy být jiná a to je dobře. Otázkou zůstává, do jaké míry ji k extravaganci žene vnitřní strach a nejistota (jež si extravagancí kompenzuje) a do jaké míry je ta žena vnitřně šťastná a upřímná k okolí i sama k sobě.

    Pokud se rozhodneš odepsat, těším se na Tvůj názor :)

    Přeji Ti hodně úspěchů na Tvé životní cestě a užívej slunečných dní!

    Martin

  2. tiež obdivujem takých ľudí :) akurát predvčerom som videla jednu ženu/dievča s ružovými vlasmi a s potetovanými rukami a s malým bábätkom a bolo to strašne pekné :) …. ja nemám problém nosiť veci čo sa mi páčia aj keď sú trošku extravagantnejšie ale tak zase nič také extravagantné nikdy nenájdem :D takže to veľmi nenosím :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..