It`s not about fashion trends, it`s about hiding true face.

Můj blog není o módě, o recenzích na kosmetické výrobky – těch je na internetu spousta- ale přečtení článku na jednom z mnoha blogů s touto tématikou mě donutil popřemýšlet.
Proč já vůbec používám kosmetiku? Nemám akné, ani nic podobného  o čem nemám tušení jak se na tváři vlastně projevuje. Proč teda?
Je pravda, že nepotřebuju schovávat tyto nedokonalosti, které nás všechny dělají námi, já jsem líčením snažím schovat něco/někoho, kým jsem bývala/ kdo mě ještě pořád občas straší v zrcadle.

Jako mladší jsem to neřešila. Vůbec. Mé oblečení se o moc nelišilo od toho co se dalo zahlédnout v oddělení pro kluky. Hlavně pohodlně a nenápadně. To bylo moje heslo.
Nikdy jsem nepatřila k těm čtrnáctiletým krasavicím s výrazným makeupem, masitými šperky a oblečením podle poslední módy. Modrozelené oči jsem schovávala za obroučky brýlí, které jsem tolik nesnášela a jediný stříbrný „šperk“ na mě byly rovnátka, kterým se i přes snahu nepovedlo srovnat mi zuby. Tehdy jsem ještě nepociťovala potřebu vyrovnat se někomu.
Touhu po změně jsem začala pociťovat až v prváku na střední.
Prvním krokem ke změně, bylo odložení nešikovných obroučků na mém nose. S kontaktními čočkami jsem se začala cítit líp. Sebevědomí a také pocit menší neviditelnosti mi dodal řasenka, později tužka na oči, linky dodávající mým očím onen šmrnc, který jsem v té době už záviděla slečnám kolem mě.
Postupem času moje sympatie ke kosmetice rostly, i když stále nepatřím k těm, kteří si musí přivstat nejmíň o půl hodiny, aby se stihly namalovat.
A pointa článku?
Možná, že dříve jsem se snažila vyrovnat společnosti okolo mě, dneska to ale dělám výhradně pro sebe. Protože nechci při každém pohledu do zrcadla vidět někoho, kým se tak moc snažím nebýt – i když mi to tak úplně nejde.
Chci tím říct, že nezáleží na módních trendech, na fotkách modelek na přehlídkovém mole. Záleží jen na Vás slečny, za jakých okolností jste schopné předstoupit před zrcadlo a uznat – říct si – že jste pěkné, že se máte rády …

Rate this post
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..