Dream big, because everything is possible!

Nikdy jsem moc veřejně nemluvila o svých snech, přáních. O tom, čeho bych chtěla dosáhnout. Měla jsem strach z výsměchu. Z výsměchu, že mé sny by mohly být až příliš odlišné, že by to lidem mohlo ukázat až příliš velkou část mé samé. Čím více ale poznávám některé lidi, tím méně mám chuť mluvit s nimi o svých snech a přáních, zejména kvůli dopadu jejich slov. Není moc lidí, kteří by řekli: „To je skvělé. Jdi si za tím! Držím Ti palce!“ Já jsem se spíše setkávala se slovy, které mi podrážely nohy.
„To nedokážeš!“
„Nebuď naivní!“
„To není nic pro tebe!“
„Na to nemáš. To je velká věc.“
Nevím, jestli ti dotyční si byli vědomi svých slov. Tehdy mi to přišlo nespravedlivé. Někteří osekávali všechno, co jsem řekla. To, co mě tížilo, byl fakt, že to byli lidé, ke kterým jsem měla blízko. Postupem času jsem si však uvědomovala, že to je jejich život. Jejich limity. Jejich přesvědčení, která nijak nezasahují do mého života.
Nevím, zda slova srážející mě na kolena, mě donesla tam, kde jsem dneska. Jestli tolik pohnula s mým myšlením, ale jsem si jistá, že kdyby za mnou přišla nějaká malá slečna, nikdy bych její sny nehodila do koše společně s její nadějí.

Pro mě jednu dobu byly mé dny a naděje to jediné, co jsem měla. Při životě mě držela vidina, vyobrazující dívku s červenými vlasy, procházející se po Londýně, New Yorku, pláži v L.A., Sydney nebo stoupající na Eiffelovku, s notebookem, do kterého zapisovala všechno, co jí přišlo na mysl, aby později mohl její myšlenky číst celý svět. Nepřipouštěla jsem si, že se to jednou nestane realitou, protože to pro mě byla jediná naděje, jak přežít realitu, ve které jsem byla uvězněná.

Svět fantazie, snů a přání je jeden svět, a občas je to svět, který nás drží nad vodou. Někdy, i přes všechno okolo, je tento svět to jediné, co nás drží a zvedá ze země s odřenými koleny. Proto nikdy nikomu neber naději, možná to je to jediné co má …

5/5 - (3 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

2 Comments:

  1. To je skvělé. Jdi si za tím! Držím Ti palce! :)

  2. Dokážeš všechno, co budeš chtít. A Ty to víš!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..