Dont be fake. #beyourself

1 celý rok.
Všechno to, co jsem byla zvyklá skládat do vět, mnohdy nedávající pohromadě smysl ale přesto pochopené, jsem dusila v sobě.
Ano psala jsem, ale je rozdíl psát s psát.
Psala jsem to co měla za úkol vykouzlit úsměv, darovat naději. Psala jsem to, co jsem v jednom období nazývala pozitivní sračky, ze kterých mi už je na blití.
Pak to ale přišlo. Měla jsem tolik strach, že bych napsala něco špatně, že jsem všechny myšlenky a nápady nechala míchat se dohromady jen jako nesmyslnou a neuchopitelnou směs něčeho. A přesně v těch chvílích jsem si uvědomovala, že už nepíšu tolik jako kdysi, že už to není mojí součástí jako to bývalo, a popadl mě strach. Strach, že už to ani nedokážu ….
Bylo pro mě normální psát o všem co dodávalo naději mě. Zaměňovat fiktivní postavy za ty reálně a cítit se tak líp. Psát abych se zbavila všech pocitů, které se mi nelíbily. Osobní filtrace. Byla jsem zvyklá psát pro lidi, kteří mě neznali. Byla jsem zvyklá psát na rovinu a dávat do toho všechno, protože mě neznali. Věděla jsem, že když vstoupím do místnosti nebude ta místnost plná lidí, kteří jsou přesvědčeni, že ví jak se cítím protože jsem to napsala – jen ta představa pro mě byla jako noční můra.

Je tady ale jedna otázka, kterou kladu sama sobě. To jak píšu teď, fakt, že do svých článků opět těžím z vlastního života, že v nich opět popisuju čistě své pocity a myšlenky …  Je to krok zpět? Návrat do něčeho v čem jsem se tak dlouho topila? Nebo to je jen změna, která mi přinesla víc odvahy a kuráže? Víc odvahy být sama sebou a nezabývat se tolik tím, co si pomyslí ostatní?

5/5 - (1 vote)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

One Comment:

  1. Buď sama sebou. Hraj si. Jsi dokonalá taková jaká jsi. Nemusíš plnit očekávání nikoho ani rodičů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..