čekání na smrt.

Nikdy jsem nechápala omluvu kuřáků, alkoholiků, či kohokoli jiného: Stejně jednou umřeme všichni.
Jasně, umřeme všichni, ale to, že umřeš ve 20 je katastrofa, to že tě pod zem zahrabou v 90 je realita. Čím víc jsem tuhle frázi slyšela, čím častěji jsem ji měla na očích tím víc jsem nad ní přemýšlela – nebyla bych to já, kdyby ne.
Možná za to mohl fík – Newton měl jablko na hlavě já fík na rameni, možná za to mohlo všechno to, co mě za posledních pár měsíců potkalo, všechno to co mě nechce vpustit do říše snů, a možná, ale opravdu jenom možná, za to může fakt, že jsem se nezměnila tolik, jak jsem si myslela a samotný stereotyp mě začíná dohánět k šílenství.
Pointa, ale je: někdo může žít 30 let, někdo 100 a přitom ten s mladistvou tváří může umřít s klidem v duši, že žil, že udělal všechno, aby když ležel v posteli a přerývaně se naposledy nadechoval, měl na co vzpomínat, cítil pocit zadostiučinění. Ten 30 letý frajer mohl mít na kontě 1 000 000, mohl žít jako by se další den už neměl vzbudit, zatímco 100 dědula seděl doma na gauči a s plnými ústy nadávek mohl zahořkle poslouchat nesmyslné dohady politiků ubírající světu energii.
Lidé na pohřbu budou plakat nejspíš stejně, kdyby se ale oni samotní pohřbu mohli zúčastnit, hádejte kdo z nich by plakal – a nemluvím o slzách štěstí.

Protože život není o konci, není ani o začátku, je to o všem tom dobrodružství mezi tím, o nekončícím uspokojení duše a každé vteřině smíchu. Je to o každé minutě, kdy se cítíme víc naživu než jednou nohou v hrobě, protože tragédie je, že buď žijeme, nebo prostě jen čekáme na smrt.

5/5 - (4 votes)
Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka

One Comment:

  1. Kráásně napsané, díky za zamyšlení ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..