19 v 19 letech

1. Nemusíš být v bytě/době, kde žiješ, aby ses cítila doma. “Být doma” může mít více podob. V něčím objetí, s šálkem kávy v kavárně.

2. Ne všechno, co říkají rodiče/lidé, které milujeme je to správné.

3. Život je hra, hrej ji a užívej si, ale nechovej se jako dě*ka a nepodváděj.

4. Usmívej se, je to ten nejkrásnější módní doplněk, je to to nejkrásnější co můžeš rozdávat jen tak, nic tě to nestojí a můžeš tím někomu prozářit den – dostat úsměv od náhodného kolemjdoucího je povzbuzující.

5. Můžeš si vyslechnout stovky názorů, ale je to jen na tobě jestli nasedneš na horskou dráhu nebo se odplazíš pryč.

6. Je šíleně moc cest, jak žít, jak vyprávět svůj životní příběh, a žádná z nich není ta správná. Je to jen o úhlu pohledu …

7. Neexistuje dobro a zlo. Je to jen otázka v jakém levelu své osobní hry se nacházíš a kam jdeš.

8. I když máš pocit, že je s tebou něco v nepořádku, že je něco špatně, nikdy to negoogli! (to, že jsi vypil/a o skleničku whiskey víc a bolí tě žaludek neznamená, že umíráš na nevyléčitelnou rakovinu střev a černá díra požírá tvé mozkové buňky)

9. Když něco chceš, zeptej se/řekni si o to. Odmítnutí je lepší, než doživotní přemýšlení: co kdyby …?

10. Nikdy neznáš člověka tak dobře jak si myslíš. Ať už jsi nejlepší kamarád / přítel / rodič. Uvnitř každého je nekonečný vesmír tajemství, které nevidíš.

11. Někdy naplnění těch největších snů skončí jako zklamání z nenaplněných očekávání a překřičí je zdánlivé maličkosti.
(Jako kdy výlet do Londýna je jen mlhavou vzpomínkou a nejdůležitější z celého dne bylo pár minut v Hyde parku s kluka,a které jsem zrovna poznala.)

12. I když si mnohdy zlomená/ý myslíš, že změna není v téhle situaci možná, vždycky je cesta, jak z toho ven.

13. Nikdo se na tebe nedívá tvýma očima, každý tě vidí jinak.Nikdo nevidí to stejné jako ty, když se díváš do zrcadla. Nikdo nevidí ty stejné pocity, když se ti podívá do očí, jaké zrovna ty cítíš uvnitř. Někdo tě vidí třeba jako feťáka někdo jako milou holku.

14. Neschovávej se za to, že jsi vegetarián/ vegan/ vitarián, pokud na to máš chuť dej si to, pokud ti to nechutná, kdo tě to nutí jíst. Ať už to je špenát nebo steak.

15. Rozhovory o tom, jak se máme rádi a jak nám na sobě navzájem záleží, bychom měli umět vést i za střízliva, opilí jen pocity k tomu druhému.

16. Pokud někoho milujeme. Pokud jsme někdy někoho milovali. Nikdy to jen tak nezmizí. Část toho člověka, toho co pro nás udělal, toho co jsme spolu zažili v nás zůstane už navždycky …

17. Pokud máš něco na srdci, jdi a vysyp to ze sebe. Zítra může být už pozdě.

18. Za 10 let nic z toho co tě teď trápí, vyvádí z míry a stresuje nebude důležité.

19. Je rozdíl vzdát to a vědět, kdy máš dost.

Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka
onepatas napsal:

Díky za pár zajímavých myšlenek ;) Kolikrát je to až vtipné, jak si pro svou domnělou obranu stavíme hráze a děláme život zbytečně složitým =D

Jerry napsal:

Některé názory jsou zajímavé a pravdivé, ale občas se ti tam vloudí chybička, tak si dej pozor na pravopis a na písmenka které občas vypadnou :) Jinač zajímavé moudra

Míša Gřešková napsal:

Děkuji. Jednak samozřejmě díky za chválu, ale taky díky za upozornění na chyby – ne, že bych si to po sobě nečetla, ale když text vidím už po několikáté chybičky přehlédnu.

Tomáš napsal:

Inspirovat vlastními myšlenkami v 19 letech je úžasné a inspirativní.