16 lekcí v roce 2016

Když jsem odešla ze školy s maturitním vysvědčením v ruce byla jsem nadšená a vyděšená zároveň. Myslela jsem si, že jsem zvládla nejtěžší zkoušku tohoto roku. Všechno, co potom ale přišlo byly mnohem větší lekce. Přišla totiž škola života a tohle mě naučila:

 Myslím, že je pro lidi jednodušší řešit to, jak moc v háji je život ostatních než ten jejich. Proto lidi tolik baví číst knihy, Facebookové statusy a mají se o čem bavit v hospodě. Bolí to přeci mnohem méně než své problémy.

Je mi jedno jestli jsi bílý, černý, s šátkem, šikmooký nebo panda, ale demokracie kámo a pokud děláš bordel, tak smůla. 

Takže to, že to hodíš perfektně zaostřené na Facebook, dostaneš stovky lajků, neznamená, že ten zážitek za to stál. (Ne, že bych to dřív nevěděla, ale tento rok mi to jen potvrdil a v této myšlence mě utvrdil)

Je jedno, jestli je klukovi 18 nebo chlapovi 45, když vidí pěknou holku je schopný ze sebe udělat šaška. Ve zkratce, je jedno jak jsou lidé staří, pro obdiv nebo pozornost jsou schopni udělat hlouposti a udělat ze sebe něco, co nejsou. 

Plánuj, plánuj, plánuj. Ale počítej i s tím, že to nemusí vyjít. 

Život není o tom, kolik máš peněz, ale jak moc odvahy máš vystoupit ze své komfortní zóny. 

IMG_9840

Nepřemýšlej nad věcmi zbytečně moc. Prostě si jen uchovej ten pocit. Nepřehrávej si ten okamžik pořád dokola, prostě si jen užij ten pocit, který v tobě zůstal. 

Proto, že se k tobě někdo nějak chová mnohdy nemá, co dočinění s tebou, ale s ním samotným. To, že tvá zpráva byla přečtena ale odpověď se nedostavila, neznamená, že TY jsi ten problém, možná problémem je samotný adresát a jeho život.

“Neboj” se dospělých. Mnohdy si se svým životem neví o nic moc víc rady než ty ve svých devatenácti. Být dospělý se nerovná být vyrovnaný.

Proč necháváme lidi, kteří nám nepřináší ani špetku radosti ovlivňovat naše pocity v negativním slova smyslu a trápíme se jimi?! To, že tě člověk udělal jednou šťastnou neznamená, že má nárok na tvůj smutek celý další rok!

I když máš kariérní úspěch a v penězích by ses mohl koupat, můžeš být totálně ztracený. Za peníze si sice koupíš letenky do ráje, ale vztahy jsou penězi neocenitelné.  

IMG_9330

 

Bude to, co ti teď láme srdce za 10 let důležité? Ne? Tak nemá smysl se tím trápit ani teď.  

Lidi neradi poslouchají až do konce. Lidi si rádi vytvářejí domněnky. Proto vznikají pomluvy a drby. Protože všichni jsme jako malí přeci měli rádi pohádky.

A už jednou zmiňované, ale tento rok potvrzené: První krok k úspěchu není zvednout zadek ze židle ale úsměv. 

Lidé přicházejí a odcházejí, ale nikdy neodejdou dřív, než ti ukážou, co mají. Co tě v nějakém smyslu posune dál. A to, že odejdou nemusí být taková tragédie, jak sis myslela …  

Je důležité uvědomit si, jestli opravdu nemáš čas, nebo máš prostě jenom strach. Protože někdy to opravdu není o penězích, času ale čistě o naší odvaze.

sparklesŠťastný nový rok, hromadu odvahy a spoustu zážitků mimo svou komfortní zónu!

 

Michaela Gřešková
Latest posts by Michaela Gřešková (see all)

Flattr this!

Michaela Gřešková

spisovatelka - blogerka