P. S. miluji tě.

“Co se stane, když se zamiluju do člověka, který …” Hluboký nádech. “Který není pro mě. Do člověka, který nemiluje mě?” V jeho tváři je tolik zmatku, téměř jako bych se dívala do zrcadla.
“Každé ráno, když se probudíš, můžeš mu to říct, můžeš podstoupit ten risk a skočit.” Téměř se mi zdálo jako by dával radu sám sobě, ne mně.
“A co pak?” Usměje se a mě napadá spousta scénářů.
“Máš celý život před sebou, tak proč váháš? Nemáš co ztratit.” Usmívá se, ale cítím jak se vše v něm svazuje.
“Ale co, když ztratím toho dotyčného?” Zamračím se, protože vím, že jeden z těch scénářů v mé hlavě se vždy naplní.
“Za měsíc odjíždíš a nevíš, jestli se někdy vrátíš. Jak víš, že ho neztratíš i tak?”
Zatnu zuby. “Nemůžu.” Zamrkám, abych zahnala slzy. “Já prostě nemůžu chápeš? Nemůžu o něj přijít. Je jediný s kým umím mluvit, jediný kdo když vidí mé slzy neptá se a jen mě obejme.”
Mračí se a já vím, že mě podezřívá z něčeho čím tento rozhovor pravděpodobně skončí.
“Tak proč tady marníš čas se mnou?! Jdi za ním!” Otočí se a já najednou vím, že nepochopil nic z toho co jsem mu řekla. S každým krokem je mi dál a jeho postava se mi rozmazává skrz slzy.
“Miluju tě.” Šeptnu, ale vím, že mě slyší. Celé jeho tělo ztuhne a zastaví se na místě. Otočí se, je zmatenější než-li předtím. Má chuť zeptat se na tolik otázek, ale neudělá to. Nikdy to neudělá. Beze slova se rozejde zpět ke mně. Zrychlí krok a já necítím nic jiného než jeho paže objímajíc mě a tlukot srdcí nás obou. Vtiskne mi polibek do vlasů a já se konečně odvážím nadechnout. Jeho nadcházející slova mi dech ale opět vezmou stejně tak jako polibek, jímž rozvibruje mé rty.
“P.S. Miluju tě.”

citát

P. S. miluji tě.
5 (100%) 3 votes

Míša Gřešková

Míša Gřešková

spisovatelka - blogerka
Míša Gřešková

Latest posts by Míša Gřešková (see all)

Flattr this!

Míša Gřešková

spisovatelka - blogerka